Historia klubu

Pierwsza sekcja Karate Tradycyjnego na Podhalu założona została w 1985 roku przy Technikum Mechanicznym w Nowym Targu. Codzienny treningowy reżim obowiązujący na zajęciach sprawił, że podołali mu tylko najwytrwalsi. Trud ćwiczeń zaowocował już w 1988 roku, kiedy to nowotarscy karatecy zajęli III miejsce drużynowo na Ogólnopolskim Turnieju Karate w Krakowie.

Przemiany społeczno-polityczne w 1989 roku doprowadziły do założenia pierwszej i jedynej na Podhalu Podhalańskiej Szkoły Karate Tradycyjnego. Jej dyrektorem i głównym instruktorem został mgr Józef Rączka a zajęcia prowadzone były w sekcjach w Nowym Targu, Zakopanem i Rabce.

Na bazie Podhalańskiej Szkoły Karate Tradycyjnego zarejestrowany został Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego (ZKKT), którego prezesem został Józef Rączka.
Obecnie ZKKT swoje zajęcia prowadzi w sekcjach na terenie Zakopanego, Nowego Targu, Rabki, Jordanowa i Jabłonki. W rocznym cyklu treningowym klub organizuje oprócz systematycznych zajęć:

• obozy letnie w czasie wakacji,
  • obozy zimowe w okresie ferii,
  • Turniej Świąteczno-Noworoczny,
  • w czerwcu na zakończenie roku szkolnego Klubowy Turniej,
  • egzaminy na stopnie uczniowskie.

Członkowie ZKKT biorą systematycznie udział w takich imprezach o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, są to:

• Obozy i seminaria,
  • Mistrzostwa Polski, Europy i Świata,
  • Puchar Polski Dzieci,
  • Kursy mistrzowskie i sędziowskie.