Obozy

Nasze obozy kondycyjne

Nasze obozy kondycyjne odbywają się w okresie zimowych i letnich przerw w zajęciach szkolnych. Ostry trening każdego dnia pozwala sprawdzić granicę swojej wytrzymałości, wytrwałości i prawdziwego hartu ducha. Jest to też idealny czas na wyeliminowanie błędów, które mogą się pojawić w trakcie nauki technik na treningach rozdzielonych paroma dniami wolnego. Codzienne zajęcia pozwalają wyrobić poprawne nawyki i pamięć mięśniową poszczególnych technik. Zwykle obozy kończą się egzaminami na kolejne stopnie uczniowskie (pasy). Obóz jest także świetną okazją do integracji członków poszczególnych sekcji klubu, zawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Obozy zimowe

Obozy zimowe odbywają się w trakcie ferii zimowych. Treningi przez osiem dni pod rząd mają miejsce w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju i gromadzą wszystkich chętnych z poszczególnych sekcji całego klubu. Część zajęć służąca hartowaniu organizmu odbywa się na zewnątrz w pięknej zimowej scenerii.

Obozy letnie

Miejscem letnich obozów kondycyjnych Podhalańskiej Szkoły Karate Tradycyjnego jest Dębno Podhalańskie – wieś, malowniczo położona nad rzeką Białką. Spartańskie warunki pod namiotami, brak wygód typowych dla współczesnej cywilizacji i ciężka praca na treningach są prawdziwym obozem przetrwania dla „twardzieli”. Sprawdzić się w tych warunkach może jednak każdy, o czym świadczy bardzo szeroki przedział wiekowy uczestników – od kilku lat, do wieku średniego. Trening o wschodzie słońca w towarzystwie wszędobylskich bocianów białych, wieczorna „muzyka” cykad, kąpiel w jednej z najzimniejszych rzek w Polsce, czy wreszcie warty przy ognisku są niezapomnianym przeżyciem dla każdego i jednocześnie najlepszą nagrodą za trud i pot wylany i wsiąknięty w tę piękną i gościnną podhalańską ziemię.

Białka Gankaku
Dębno, nad rzeką Białką

 

Scroll to Top